Vizuálne efekty v filmoch sú dnes neodmysliteľnou súčasťou a dôležitým prvkom, ktorý prispieva k vytvoreniu autentického zážitku pre diváka. Táto technika sa využíva na vytvorenie fantastických svetov, ktoré by inak neboli možné. V mnohých prípadoch tieto efekty umožňujú návštevníkom svet vidieť z úplne nového pohľadu.
Jedným z najznámejších filmov s vizuálnymi efektmi je „Avatar“ z roku 2009, kde boli vytvorené úplne nové svety a tvary rastlín a zvierat. Tento film využíval najnovšiu technológiu, ktorá umožňovala zobrazovať obraz s veľkou presnosťou. Okrem toho boli použité 3D efekty, ktoré umožnili divákom vnímať svet filmu takmer ako reálny.
Ďalším príkladom filmu s úžasnými vizuálnymi efektmi je „Inception“ z roku 2010. V tomto filme bolo vytvorených mnoho scén, ktoré boli úplne nové a predstavovali vynikajúci vizuálny zážitok. Tieto scény boli vytvorené pomocou najnovšej technológie, ktorá umožňovala vytvárať snové svety.
Vizuálne efekty boli použité aj v kultovom filme „Star Wars“, ktorý bol prvýkrát uvedený v roku 1977. Vizuálne efekty v tomto filme boli prelomové a zmenili hollywoodsku produkciu. Použitie digitálneho efektu na vytvorenie obrazov hviezdnych lodí a laserových striel bolo jednoducho revolučné.
V posledných rokoch boli vizuálne efekty použité aj v animovaných filmoch, ako napríklad „Zootopia“ z roku 2016 alebo „Toy Story“ z roku 1995. Vizuálne efekty v týchto filmoch vytvárajú svety plné farieb a animovaných postavičiek, ktoré zaujmú aj tých najmenších divákov.
Vizuálne efekty sa používajú nielen v rozpočtových blockbusteroch, ale aj v menších nezávislých filmoch. Tieto efekty umožňujú tvorcom filmu vytvárať autentický zážitok pre diváka, ktorý by inak nebol možný. Sú neodmysliteľnou súčasťou moderného filmu a ich využ
Vieme, že vizuálne efekty vo filmoch vyzerajú pre hercov veľmi odlišne ako pre nás na plátne. Takmer všetko sa robí na počítači a v dnešnej dobe to už vyzerá nerozoznateľne od reálneho sveta.
Zdroj: Brightside.me